www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu haber 46103 kez okundu. | Kategori : SINAVLAR
Haberin Tarihi :   27 Nisan 2018 - 12:46

2018 YILI, 7+1 TOPLAMDA 8 DHBT KİTABI ÇIKTI

Büyüt
Küçült
2018 YILI, 7+1 TOPLAMDA 8 DHBT KİTABI
Diyanet İşleri Başkanlığı Van Arvasi Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal Gündüz tarafından tashih edilen, İlahiyatçı Hasan Tekin ve İlahiyatçı Sabri Benli tarafından hazırlanan bu 8 kitap DHBT alanda yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam; özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.

DHBT 1

*İslam İnanç Esasları(Akaid) 

*İslam İbadet Esasları(İlmihal) 

*Kuran bilgisi(Tecvid, Meal)

*Siyer-i Nebi 

*İslam ahlakı

 

DHBT 2

*Tefsir/Tefsir Usulü 

*Fıkıh/Fıkıh Usulü

*Hadis/Hadis Usulü

*Kelam

*İslam Tarihi 

*Dinler Tarihi/Yaşayan Dünya Dinleri

*Mezhepler Tarihi

*Dini hitabet

 

     Diyanet İşleri Başkanlığı Van Arvasi Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal Gündüz tarafından tashih edilen, İlahiyatçı Hasan Tekin ve İlahiyatçı Sabri Benli tarafından hazırlanan bu 8 kitap DHBT alanda yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam;  özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.

     “DHBT SINAVINI KAZANDIRACAK OLAN TEK KİTAP!” amacı ve ğayesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi ve kardeşelerimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırlamanın yollarını aradık.

     Hedefimiz; Diyanet/Ösym tarafından yapılan bütün sınavlarda kitabımızın başarısını kanıtlamak ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazanmak ve TAVSİYE EDİLEN TEK KİTAP olmayı başarmaktır.

     Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimize ve kardeşelerimize yönelik olarak titiz bir şekilde bu 8 kitabı kaleme aldık.

DHBT(Din Hizmetleri Alan Sınavı) Sınavına Girecek Adaylarımıza Önemli Tavsiyeler

1-DHBT Sorularını Kim Hazırlıyor Ve Sınavı Kim Yapıyor?

     Öncelikle şu önemli noktayı ifade etmeliyiz ki  DHBT-1, DHBT-2 ve DHBT-2 sınavlarının soruları ÖSYM tarafından hazırlanmakta ve sınav ÖSYM tarafından yapılacaktır. Bazı yerlerde ‘’Soruların Diyanet hazırlıyor ÖSYM sınav yapıyor’’ anlayışı tamamen yanlıştır.(Diyanet aranarak bu konu teyit edilmiştir.)

2-DHBT Sınavında Nasıl Sorular Sorulur?

     Soruları yapmanın tek yolu bilgidir. Soru ister yorum olsun, ister yorumsuz olsun bu soruyu yapmanın tek yol o konuya hâkim olup olmamaktır. Eğer siz konuya hâkim iseniz o soruya muhakkak bir mantıklı cevap vereceksiniz. Belki 40 sorudan 5 tanesi yorum olabilir. Kalanlar ise Kesinlikle bilgiye dayalı sorulardır. Ağırlıklı olarak yorum soruları sorulacağına dair şaibeler kurumumuz dışında çalışanlar tarafından bilinçli olarak ortaya atılan iddialardır.

3-DHBT Sınavına Girmek İsteyenler Kandırılmaya devam etsin mi?

     Diyanet Sınavlarına yönelik alan, adeta bir rant kapısı olmuştur, dolayısıyla bu alanın uzmanı olmayan, hatta basit bir fetva sorusuna dahi cevap vermekten aciz insanlar bu alana girmektedirler ve değişik yayınlarla “bilgi kirliliği”ne sebep olmakta ve bir umutla sınava girecek kardeşlerimizi üzülerek ifade edelim ki kandırmaktadırlar.

4-DHBT Sınav Kitapları Nasıl Hazırlanmıştır?

     Bizler bu kitabı hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu stilleri araştırdık. Bu çalışma sonucunda 100'e yakın soru şablonu belirledik. Bu ön çalışmadan sonra, ÖSYM'nin belirlediği Ana Kaynakları birebir başlık başlık özetleyerek Konu Anlatım kitaplarımızı hazırladık. Bu çok önemli bir ayrıntıdır.

5-DHBT Sınav Kitaplarının Soruları Nasıl Hazırlanmıştır?

     Hazırladığımız bu kitaplarımızın en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir. Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan siz adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

6-DHBT Sınav Kitaplarının En önemli Özelliği nedir?

     Kitabımızın soruları hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüş, altı çizilmiş, Dikkat, Önemli, Not vb. gibi dikkat çeken yerler belirtilmiştir. Hayatta başarılı olmak için sizlere hazırladığımız Konu Anlatımlı Soru Bankası, Yani Konuyu Anlattıktan Sonra Sonunda Hazırlık Testi kitaplarımızı seçmeniz yeterli olacaktır. Sınavlara çalışırken ve kaynak kitap seçiminizi yaparken bu bilgiler rehberiniz olsun.

7-DHBT Sınav Kitaplarının Hazırlanmasındaki amaç nedir?

     DİYÂNET/ÖSYM sınavlarda çıtayı o kadar yukarılara çekti ki, artık kitapçılarda satılan 500-600 sayfalık kitaplar işe yaramaz oldu. 8-10 kitabı bir kitapta toplamanın faydasının olmadığını hep birlikte gördük. Bütün kitapları alın inceleyin aşağı yukarı hepsi aynı. Daha kapsamlı, daha teferruatlı, aradığımız bütün bilgilerin içinde olduğu bir kitaba ihtiyaç duyulduğundan bu kitaplarımızı hazırladık.

     Örneğin; Piyasadaki kitaplar Dinler Tarihini 30 sayfa ile anlatır bitirir. Biz ise Dinler Tarihini 288 sayfa ile anlatmışız. 30 sayfanın verdiği bilgi ile 288 sayfanın verdiği bilgi bir olur mu?

     Başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız, iki(2) yıllık bir Çalışmanın ürünü olan MBSTS(TOPLAM 7 KİTAP), DHBT(TOPLAM 8 KİTAP) SETLERİ

 

Genel Toplam Sayfa Sayısı             :2.652

Genel Toplam Ünite/Bölüm Sayısı    :244

Genel Toplam Soru Sayısı               :6.500

Genel Toplam Kavram Sayısı           :3.100

Toplamda 8 Takım/Cilt Halinde Kitaplarımız Hizmetinize Sunulmuştur.

 

Bilgi ve Kitap Sipariş İçin                            Bilgi İçin

    0.535.820.33.32                              0.531.471.17.19

 

 

8 adet Kitaplarımız+Hediye olan ''İslama Göre Evlenecek Gençlere Tavsiyeler''

Kargo +Kdv Herşey dahil:

180 TL Yerine

SADECE 120 TL

 

NOT:

Set halindeki bu 7 Kitaplarımızı TAVSİYE etme sözü verenlere, facebook'ta, Whatsapp'ta, www.enfal46.com'da, Twtter'de vb. yerlerde paylaşanlara Büyük bir SÜRPRİZ var.

 

 

8. Kitap İçin Lütfen Tıklayın

 

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Kenan Ergün
KURBANLARIMIZI DEVLETİMİZE BAĞIŞLAYALIM. AMERİKAYA MİLYONLARCA TOKAT ATALIM.
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.