www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu haber 133528 kez okundu. | Kategori : SINAVLAR
Haberin Tarihi :   04 Ocak 2016 - 15:37

2016 MBSTS Soru Bankası(Külliyâtı) Kitabı Çıktı

Büyüt
Küçült
2016 MBSTS Soru Bankası(Külliyâtı) Kitabı
2016 MBSTS KİTABI ÇIKTI. Tüm Diyanet Çalışanlarına Hayırlı Olsun. Van Eğitim Merkezinden Yükselen İlim

ÖZLENEN SORU BANKASI(KÜLLİYATI) ÇIKTI.

 

Bu Kitap Yüzünüzü Güldürecek, Bu Kitapla Sınav Korkunuzu Yeneceksiniz

 

kEditör: Hocam hayırlı olsun. Yeni bir soru bankası(Külliyatı) kitabı çıkartmışsınız.

Din Gönüllüsü Yayınları: Evet.  8.000 küsur soruyu içeren yeni bir kitap çalışması yapık. Tüm diyanet çalışanlara şimdiden hayırlı olsun.

 

kEditör: Hocam! Ne gerek vardı bu kitaba? Piyasada çok soru bankası kitabı var.

Din Gönüllüsü Yayınları:  Var; ama birçoğu para için yazılmış, insanların hayalleriyle oynamak için oluşturulmuş kitaptır onlar. 500-600 sayfa ama içinde doyurucu bilgi yok. 1.000 soru 2.000 kimin derdine dermen olacak ki?

 

kEditör: Sizin kitap ile o kitapların farkı nedir sayın hocam?

Din Gönüllüsü Yayınları: Bizim kitapta 8.000 küsur soru vardır. Bunların hepsi ÖSYM sistemine uyumlu sorulardır. Bu kitabı kısa kısa sorulardan oluştursaydık 20.000 – 25.000 gibi sorulara kadar çıkardı. Ama biz ÖSYM sistemini baz alarak hazırladık.

 

kEditör: 8.000 soruyu nasıl bu bir kitaba sığdırdınız?

Din Gönüllüsü Yayınları: Piyasada ki soru bankası kitaplarına baktığımızda bir sayfada 4 soru en fazla 5 soru var. Diğer taraflar hep boş. Neden? Adamların amacı para kazanmak hizmet etmek değil.  Sadece amaçları, soru bankası kitabınız var mı? Sorusuna evet, demeleri içindir. Biz de parayı düşünseydik 8.000 adet soruyu kitabı 4 veya 5 adet değişik isimler altında soru bankası kitabı çıkartır satışa sunardık.

 

kEditör: Hocam bu kitabınızın piyasadaki kitaplara göre en önemli özelliği nedir?

Din Gönüllüsü Yayınları: Piyasadaki kitaplar genellikle her konudan bir soru sorar ve diğer soruya geçer.  Bizim kitap ise konu anlatımlı kitapların Soru bankası versiyonu.  Örneğin Allah’ın zati ve subiti sıfatları ile ilgili hepsinden soru var. Biri de atlanmış değil. Namazın vacipleri ile ilgili 4 veya 5 adetini değil hepsini soruya döktük. Diğer piyasadaki kitaplar böyle değil 4 vacibi soru olarak verirler. Diğer vacipler nerede.  En büyük özelliği budur. Diyanet görevlisi kardeşimiz KONU ANLATIMLI Kitaplara fazla ihtiyaç duymadan hem konuyu öğrenir hem de soruyu çözer.

 

kEditör: Kitabınızı hazırlarken hangi kaynaklardan yararlandınız?

Din Gönüllüsü Yayınları: Diyanet İşleri Başkanlığının önerdiği kaynaklardan, İlahiyat Önlisansın Kaynaklarından, İlitamın kaynaklarından yararlandık.

 

kEditör: Kitabınız kim veya kimler yazdı? Tashih eden oldu mu?

Din Gönüllüsü Yayınları: Güzel bir soru sordunuz. Teşekkür ederim. Kitabımızı alanından uzman olan hocalarımız hazırladı. Hazırlanan soruları VAN ARVASİ EĞİTİM MERKEZİ Eğitim ve Öğretim Görevlisi Bilal GÜNDÜZ hocam baştan sona tashih etti, okudu, inceledi. Hatasız bir eser çıksın istenildi. diniajans.com aracılığı ile Bilal GÜNDÜZ hocama bu konuda çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun emeğinden dolayı.

 

 

kEditör: Sayın Hocam! Kitabınızın boyutları nasıl kaç sayfadan oluşuyor? Piyasadaki kitaplarla bu kitabınızın farlı nedir?

Din Gönüllüsü Yayınları: Piyasadaki kitapların hepsi 16x24 ebatlarında, yazı büyüklüğü ha 11 dir veya 12 dir. Yazı büyük olunca çok yer kaplayacaktır. Bizim kitap ise 19x27 ebatlarında. Yazı büyüklüğü 9 dur. İçerisine bir soru daha fazla sığdıra bilir miyiz diye düşündük. Amaç bu kitabı alan hocalarımız başka kaynağa gerek duymasınlar, bütün bilgiyi burada bulsunlar istedik. 

 

kEditör: Sizde kitabınızı 16x24 ebatlarında neden yapmadınız?

Din Gönüllüsü Yayınları: Eğer biz 16x24 ebatlarında 11 yazı büyüklüğünde yapsaydık kitabımız 1.500 sayfa olurdu, bu da 3 cilt gibi ortaya bir eser çıkardı. 1.500 sayfalık kitap olamayacağına göre. Biz farkı bir yöntem seçerek tek kitapta toplamaya çalıştık.

 

kEditör: Hocam EN ÖNEMLİ Soruyu soruyorum. Dinler Tarihi ve Mezhepler Tarihi tüm Diyanet görevlilerinin dert yandığı bir konu. Bu konuda çalışma yaptınız mı?

Din Gönüllüsü Yayınları: Editör kardeşim! Biz bu konuyu atlar mıyız hiç. Dinler Tarihi ile ilgili bölümü alanında uzman olan İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Dinler Tarihi öğretmeni Osman KAYA hocamıza özel hazırlattık. Mezhepler Tarihini ise Van Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal GÜNDÜZ hocamıza özel hazırlattık.

 

kEditör: Mesele Anlaşıldı sayın hocam. Ekibiniz çok iyi Allah Yolunuzu açık eylesin. O zaman şöyle diye bilir miyiz? Bu kitabı okuyanların elinden hiçbir şey kaçmaz?

Din Gönüllüsü Yayınları: Milleti ters köşeye yatıran DİNLER ve MEZHEPLER TARİHİ ile ilgili cesaretleri varsa en zor soruyu sorsunlar. Bu kitabı okuyan kardeşlerim ALLAH’ın izniyle soru kaçırmayacaklar.

 

kEditör: Hocam Kitabınızın fiyatı nedir? Bu konuda da okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

Din Gönüllüsü Yayınları: Kitabımızın Normal fiyatı 50 Tl yerine KANPANYA Yapıyoruz. 50 TL YERİNE 35 TL olarak fiyatlandırıyoruz. Üstelik 5 TL lik ‘’MÜFREDAT KİTABI’’ ve 5 TL lik ‘’İSLAMA GÖRE EVLENECEK GENÇLERE TAVSİYELER’’ isimli kitaplarımız da HEDİYEMİZDİR. BİZ HER ŞEYİ ALLAH İÇİN YAPARIZ. Biz para mantığını gütseydik 3 ayrı kitap yapar satardık. 3 kitap 30 ardan 90 tl eder. Ama biz kitabımızı okuyan kardeşlerimizin hayır dualarını almak için böyle bir yol izledik. 

 

kEditör: Hocam sizlerden Allah Razı olsun. Siz kitap satmıyorsunuz hizmet yapıyorsunuz. Bu konuda ne dersiniz?

Din Gönüllüsü Yayınları: Öncelikle bize destek veren, bizim kitapları alarak bu kervanın yürümesine destek olan kardeşlerime şimdiden teşekkür ediyorum. Bu ana kadar 10 bin adet ‘’Kur’an Kursu Kitabı’’,  5 bin adet ‘’Kur’an’ın Kerim’in Verdiği Mesajlar’’,  5 bin adet ‘’Birlikte Yaşama Ahlakı’’ isimli kitaplarımızı hediye ettik. Şimdi de ‘’Müfredat Kitabı’’ ve ‘’İslam’a Göre Evlenecek Gençlere Tavsiyeler’’ isimli kitaplarımızı hediye edeceğiz. Bu hediyelerden hasıl olan sevaptan da Yüce Allah bize destek veren TÜM KARDEŞLERİMİN de GEÇMİŞLERİNİN RUHUNU ŞAT EYLESİN ve RUHUNA ULAŞTIRSIN. Ben ayrıca Teşekkür ederim. Bize böyle bir imkân verdiğiniz için.

 

kEditör: Hocam çoklu kitap alımlarında ne gibi kampanyanız var?

Din Gönüllüsü Yayınları: Açık yüreklilikle şunu söylemek istiyorum. Kargo başına 7-8 tl para ödeniyor. Bu 7-8 tl parayı kargo şirketleri alacağına kardeşimizin kesesine kalsın. Bu anlamda bir kampanya düzenledik.

 

TOPLU ALMALARINIZI TAVSİYE EDERİZ.

 

1 kitap       alan kargo dahil          35 tl

1 ve 5 kitap alan kitap başına 5’er tl indirimli

6 ve 10 kitap alan kitap başına 7’şer tl indirimli

11 ve 15 kitap alan kitap başına 9’ar tl indirimli

16 ve 20 kitap alan kitap başına 12’şar tl indirimli

21 ve üzeri kitap alan kitap başına 15’şar tl indirimli

 

kEditör:   Kitaplarınızda birkaç örnek sunar mısınız?

Din Gönüllüsü Yayınları: Ne demek. Elbette Sunarız. Kitabı alan kardeşlerim nasıl bir kitap alacaklarını bilmeleri gayet doğal haklarıdır.

 

BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN TELEFON NO

535.820.3332


ALANINDA  EN KAPSAMLI SORU KÜLLİYATI TAM 8.000 KÜSUR ÖSYM SİSTEMİNE UYUMLU

19x27 ebatlarında, 720 Sayfa KPSS Kitapları Boyutalrında  DOLU DOLU Bir MBSRS KİTABI

Van Eğitim Merkezinden Yükselen İlim

ÖRNEK SORULARI GÖRMEK ve İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Word'den indirmek için

http://diniajans.com/images/upload/29-12-2015-09-58-47553400.docx


PFT'den indirmek için

http://diniajans.com/images/upload/29-12-2015-10-05-46033600.pdf

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu yorum : 2 yıl önce yazıldı.
Yorum Sahibi : lokman gölgeli
 
Super
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Başak Sökmen
İnşallah her şeyin hayırlısı olur hepimiz için.Bu zafer hepimizin zaferi olacak.Onun için birlik
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.