www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
HASAN REKLAM-2
Bu haber 16361 kez okundu. | Kategori : SENDİKALAR
Haberin Tarihi :   19 Aralık 2016 - 15:40

Yüreğimizi yakanların ocakları sönsün.

Büyüt
Küçült
Yüreğimizi yakanların ocakları
Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Kayseri’de bugün sabah saatlerinde Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca bombalı araçla yapılan saldırıyı kınayarak, “belanızı bulacaksınız” dedi.

Yüreğimizi yakanların ocakları sönsün.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Kayseri’de bugün sabah saatlerinde Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca bombalı araçla yapılan saldırıyı kınayarak, “belanızı bulacaksınız” dedi.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Maalesef yine terör, yine şehit haberi… Yüreğimiz yandı. Allah, yüreğimizi yakanların ocaklarını söndürsün. Bu hainler cezalarını çok ağır çekecek, ağır bedeller ödeyecektir. Millet olarak ancak o zaman yüreklerimize su serpilir.

Kayseri gibi sakin bir ilimizde bugün bomba patlattılar. Bombalı araçla yapıldığı tahmin edilen saldırıda 13 askerimiz şehit oldu. 6’sı ağır 55 vatandaşımızda yaralı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Hastanelerde tedavi altına alınan yaralı vatandaşlarımıza ve ailelerine de geçmiş olsun diyor, Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum.

Edinilen bilgilere göre hafta sonu olmasına rağmen bombanın patlatıldığı yerin hareketli ve kalabalık bir bölge olduğu belirtiliyor. Saldırı doğrudan askerimizi hedef almış. Alçakça planlanmış olan bu saldırının misliyle karşılık bulacağından şüphemiz yoktur. Bu alçaklara gereken ders bir an önce verilmelidir.

Şunu ifade etmek isterim ki, meydana gelen bu olay hepimizi derinden üzmüştür. Bu saldırı ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve birlikte yaşama kültürüne karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terörle, ülkemizi ve vatandaşlarımızı sindirmeye ve korkutmaya çalışan alçaklar iyi bilmelidir ki, halkımız bu hainliğe izin vermeyecektir. Terörü finanse eden emperyalistler iyi bilsin ki, Türkiye teslim olmayacaktır. Emellerinize asla kavuşamayacaksınız.

Din-Bir-Sen olarak, terörü finanse eden emperyalistleri, onlara uşaklık eden hainleri ve terörü alkışlayan iç mihrakları, bu kalleş tuzağı kuranları ve gerçekleştirenleri kınıyor ve lanetliyoruz. Allah onları kahretsin. Allah ocaklarını yangın yerine çevirsin.”

 

Diyanet’e ve din görevlilerine yapılan suçlamaları kınıyoruz.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, bazı basın yayın organlarında Diyanet MİT gibi çalışıyor” şeklindeki yayınlar üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamasında, “Güzide kuruluşumuz Diyanet’in ve din görevlilerinin itibarsızlaştırılmasına yönelik bu tür iddiaları esefle kınıyoruz,” dedi.

Özdemir, yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Malum basın yayın kuruluşları Diyanet üzerinden din görevlilerine saldırıyor. ‘Diyanet MİT gibi çalışıyor’ şeklindeki haberlerin asıl amacı toplumun Diyanet’e olan güvenini sarsmak ve din görevlilerine karşı bir antipati oluşturmaktır. Özellikle yurt dışında görev yapan din görevlilerini hedef gösteren bu haberlerin amacı belli. Diyanet İşleri Başkanlığı yaklaşık 40 yıldır yurt dışında çalışan gurbetçi kardeşlerimizin din hizmetlerini karşılamaktadır. Yurt dışında görev yapan din görevlilerimiz bugüne kadar herhangi bir soruna neden olmadığı gibi, bulundukları ülkelerin Anayasa’sına ve kanunlarına karşı saygılı olmuş, uymuş ve vatandaşlarımızın uyumunu da kolaylaştırmıştır. Din görevlileri, Avrupa’daki vatandaşlarımıza güzel dinimizi öğretmekten başka bir şey yapmamıştır. Vatandaşlarımızı şiddetten uzak tutmuş, hoşgörü, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularının gelişmesine katkı sağlamıştır.

Son zamanlarda Avrupa’da gelişen İslamofobi ve Türkiye’yi ele geçirmek isteyen karanlık güçlerin Avrupa’da görev yapan din görevlileri üzerinden harekete geçtiği görülüyor. Bu yalanlar FETÖ terör örgütünün yeni bir oyunudur. Barış ve kardeşlik dini olan İslam’ın terör örgütleriyle yan yana getirilerek birlikte anılır olması da tesadüf değildir.

Haberin içeriğinde ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 15 Temmuz sonrası cami görevlileri aracılığıyla 38 ülkede FETÖ istihbaratı topladığı ortaya çıktı’ deniliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Almanya Köln raporu adıyla Meclis’te kurulan Araştırma Komisyonuna rapor gönderdiği iddia edilerek “Köln Din Hizmetleri Ateşeliği 2. Bölge Camileri Avrasya Şûrası Raporları başlığı altında cami görevlileri tarafından’ rapor hazırlandığı iddia edilerek ‘Diyanet MİT gibi çalışıyor’ başlığıyla haber yapılıyor. Avrupa’da ve ülkemizde hain terör saldırılarının acımasızca insanları katlettiği bu günlerde din hizmetlerine daha fazla ihtiyaç olduğu aşikardır. Asılsız ve kasıtlı yayın olduğu belli olan bu haberlerle bu hizmetlerin engellenmeye çalışıldığını görüyoruz.

Din görevlilerimize karşı algı oluşturmaya yönelik ‘ajan ve jurnalci’ gibi suçlamaları kabul etmiyoruz. Bu yayınları yapanları şiddetle kınıyoruz. Din görevlilerimiz, İslam’ın evrensel değerlerini yansıtmak, tanıtmak, uygulamak dışında, bulunduğu ülkenin Anayasa ve yasalarına karşı aykırı ve huzurunu bozacak eylemlerde bulunmak gibi kötü ve art niyetli işler yapmazlar. Din görevlilerimize yönelik bu çirkin iftiralarla bir karalama kampanyası ve algı oluşturulmaya çalışıldığı görülmektedir. Yahudi ve Hıristiyanların inançlarını serbestçe yaşamalarına izin veren, farklı inanç ve kültür mensuplarıyla birlikte yaşama kültürünü geliştirmiş ve dünyaya örnek olmuş bir peygamberin ümmeti ajanlık ve jurnalcilik yapmaz. Bu nedenle Avrupa’da görev yapan din görevlilerine atılan bu iftiraların, bu karalamaların temizlenmesi, bunun propaganda malzemesi yapılmaması ve birlikte yaşama kültürünün yara almaması için Avrupalı siyasetçilerin gerekli titizliği göstermesi ve gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Din görevlilerine karşı şüpheyle yaklaşılması ve Avrupa’da din hizmeti vermelerinin çeşitli şekillerde engellenmeye çalışılması yabancı düşmanlığını körüklemenin yanı sıra, huzurun bozulmasına neden olacak, yasaların güvenirliliği Müslümanlar arasında tartışılmaya açılmış olacaktır ki, böyle bir tartışma şüphesiz iyi sonuçlar doğurmaz.”

Dünya Kültür Mirası Halep’ten çığlıklar yükseliyor.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan sanat, kültür ve ticaret şehri Halep’ten yükselen çığlığa kulaklarını kapatan dünya devletlerinin ve İslam coğrafyasının vicdanlarına seslendi.

Halep’teki katliamlarla ilgili önemli bir açıklama yapan Özdemir, Esed rejiminin dünyanın gözü önünde katliam yaptığını ve yıkılan enkazların altındaki parçalanmış cesetlerin tanınmaz halde olduğunu, belirterek şöyle dedi: “Zalim Esed rejimi Halep’te soykırım yapıyor. Korkunç katliamların yapıldığı Halep’te kadınlar, çocuklar ‘bizi kurtarın’ diye feryat ediyor. Hastaneler, okullar, fırınlar bombalanıyor. Halep’te yaşayan Müslümanlar temel ihtiyaç maddelerinden kasıtlı olarak mahrum ediliyor. Açlık, susuzluk, hastalık kol geziyor. Dünyanın gözü önünde Halep’te insanlık dramı yaşanıyor ve dünya sessizce izliyor. Müslümanlara sesleniyorum: İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği neredesiniz? İslam coğrafyasındaki bütün Müslümanlar neden sesiniz çıkmıyor? Vicdanlarınızı neden hapsettiniz? Bu katliamlara, bu soykırıma daha ne kadar sessiz kalacaksınız?”

Halep’teki katliamlara ve yıkımlara gözlerini yuman Müslüman ülkelerini ve uluslararası toplum kuruluşlarını kınayan Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, bu katliamların bir an önce durdurulması gerektiğini belirtti.

Özdemir, açıklamasına şöyle devam etti: “Halep’teki katliamlar ve yıkımlar sistemli bir şekilde yapılıyor. Bombardımanlardan siviller korunmuyor. Mağdur olan halkın çaresizliği görülmüyor. Çocuklar aç, susuz ve perişan. Sokaklar cesetten geçilmiyor. İnsan haklarından söz eden Avrupa devletleri Halep’te çocukların yanmasına, ölmesine, sakat kalmasına seyirci kalıyor. Hıristiyan olunca insan haklarından söz ediliyor, Müslüman olunca uyuma moduna geçiliyor. Bu körlüğü, bu çifte standardı kınıyor ve lanetliyoruz. Halep’te mağdur olan kadın ve çocukların yaşadığı kâbusa derhal son verilmelidir. Aldığımız bilgilere göre Halep’te içinde çocukların da bulunduğu sivillere yargısız infaz yapılıyor.”

Dünya ticaret, sanat ve kültür adamlarının gözünün Halep’te olduğunu belirten ve UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde yer alan Halep’in önemli bir kent olduğunu söyleyen Özdemir, şöyle devam etti: “Halep şehri, kilometrelerce uzayan tarihi çarşısı, dünyanın en büyük ve görkemli camisi ve son derece canlı ticaret hayatı ile Ortadoğu’nun görkemli ve önemli kültür merkezi kentlerinden biridir. Bu güzel kent şu an harabe haline gelmiş durumdu. Dünyaca ünlü ve ihtişamlı kalesi defalarca bombalanmış ve yakılmış. Sokak savaşlarına sahne olan Halep’in dünyaca ünlü sanat ve kültür merkezlerinin adeta yıkılması için büyük çaba var. Rejim yönetimi Halep’i bombalarla yakıp yıkıp yerle bir ediyor. Kadastro Dairesi’ndeki veriler yok edilmiş. Esed rejimi, daha sonra buraya dönecek olan insanların mal varlıklarıyla ilgili her türlü belgeyi imha ediyor. Mal varlıkları hakkında iddiada bulunmamaları için kayıtları, belgeleri ve delilleri kasıtlı olarak yok ediyor. Esed rejimi savaşı siviller üzerinden yürütüyor. Sivilleri kasıtlı olarak katlediyor. İnsanların Halep’i terk ederek bir daha dönmemeleri için her şeyi yapıyor. Esed rejiminin asıl hedefi buradaki insanların Halep’ten sağ çıkmaması. Çünkü soykırım yapan Esed rejimi daha sonra buraya rejim taraftarlarını  yerleştirecek.

Halep’teki Müslümanların kurtarılması için Türkiye’nin daha fazla çaba göstermesini istiyoruz. Çocukların ve kadınların bile bile katledildiği Halep’te soykırımın bir an önce durdurulması için uluslararası örgütlerin ve Avrupa devletlerinin harekete geçmesi gerekiyor. Bunun için yoğun temaslar yapılmalıdır. Halep Müslümanlarının çığlığını duymayan İslam coğrafyasının ise vicdanlarda ilelebet mahkûm olacağını ifade etmek istiyorum.”Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Doğru
Allah Hakkı için arkadaşım; Demek din bir seni çok iyi tanıyorsun. Güzel. Sana
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2016 - 2017
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.