www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu haber 44415 kez okundu. | Kategori : SENDİKALAR
Haberin Tarihi :   28 Kasım 2017 - 20:16

KPDK'da Memur-Sen'in Fahri Vekiller ile 4/B ve 4/C 'lilere Kadro Talebi Masada

Büyüt
Küçült
KPDKda Memur-Senin Fahri Vekiller ile 4/B ve 4/C lilere Kadro Talebi
Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, Bakanlık’ta gerçekleştirildi. Toplantıda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen’in tekliflerini sıraladı.

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. 

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Toplu Sözleşme metninde çalışma konuları başlığı altında toplanan hükümlerle ilgili olarak başlatılmış çalışmaların 31 Aralık 2017 tarihine kadar sonuçlandırılarak 31 Ocak 2018 tarihinden itibaren kamu görevlilerinin lehine hayata geçirilmesi zorunluluğunu son kez yineliyoruz. Bununla birlikte, gerek KPDK gündemine getirilerek üzerinde değerlendirmeler yapılan konular, ülkemizde ve dünyada yeni gelişmelerin olması, ekonomik parametrelerdeki değişiklikler, döviz kurlardaki hareketlilik, enflasyonun ürettiği baskı, sorunlar ve çelişkiler üzerinden toplu sözleşmelerde yer almamakla birlikte Bakanlığınız dâhil ilgili kurumlara yazılı ya da sözlü olarak iletilen tekliflerimizin de 2018 yılı Mart ayındaki gerçekleştirilecek Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısına kadar birlikte oluşturacağımız ortak çözüm noktalarında sonuçlandırılması teklifimizi ifade ediyoruz” dedi. 

Mevzuat ve Toplu Sözleşme'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen'in tekliflerini şu şekilde sıraladı:

Geçici Personelin ve Bazı İşçilerin Kadrolu Statüye Geçirilmesi

Toplamda 19 bin 4/C’li personeli ve sayısı 5 bini bulmayan memur işi yapan işçileri kadroya geçirme konusunda net bir yaklaşım ortaya konmalıdır. Bu kapsamda vekil ebe/hemşire, vekil imam, fahri kuran kursu öğreticileriyle ve ders ücreti karşılığı görev yapanlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ek ders ücretiyle görev yapan meslek elemanları, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, farklı bakanlıklarda görev yapan usta öğreticiler ve benzeri durumda olanların da kadroya alınmasını da kapsayacak düzenlemenin yapılması elzemdir. 

Ek Ödeme Kaynaklı Sorunların Giderilmesi

1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren Toplu Sözleşme hükmüne göre 4/C’li personelin almış olduğu ek ödemeden diğer ek ödemelerden farklı olarak Gelir Vergisi kesilmemesi gerekirken tam tersi bir durum söz konusudur. Diğer taraftan Mahkeme kararıyla hak edilen ek ödemelerin ödenmesi hukuk devleti ilkesinin gereğidir. Bu itibarla Mahkeme kararlarının uygulanarak bugüne kadar oluşan mağduriyetlerin derhal giderilmelidir  

İşçilikte Geçen Sürelerin Memuriyette Değerlendirilmesi

İşçilikte geçen sürelerin memuriyette değerlendirilmesi konusundaki çalışmalar 2017 yılı sona ermeden sonuçlandırılmalıdır. 

Kamu Görevlilerinin Kadro ve Derecelerindeki Sınırın Kaldırılması

Kamu görevlilerinin ulaşabilecekleri en üst kadro ve derecelere ulaşabilmelerinin sağlanması noktasında bugüne kadar Devlet Personel Başkanlığı nezdinde yapılan toplantıların gereği kamu görevlilerinin yükselebilecekleri derece itibariyle sınırlama öngören hüküm, uygulama ve yönetsel iş ve işlemler yürürlükten kaldırılmalıdır. 

Refakat İzni

Refakat izninin kullanılmasına yönelik oluşmuş sıkıntıları giderilmesi amacıyla Devlet Personel Başkanlığında yapılan toplantılar ışığında ilgili Bakanlıklarca ivedi olarak düzenlemeler hayata geçirilmeli, kanun değişikliğinin gerekliliği halinde tasarı veya taslaklara ilişkin çalışmalar sonuçlandırılmalıdır. Bu kapsamda yapılacak yasal düzenlemede, istihdam türü yönüyle ayırım yapılmaksızın (4-A, 4-B ve 4-C kapsamındaki) bütün kamu görevlilerinin yararlanmasına imkan verecek içerik oluşturulması. 

Döner Sermayeye İlişkin Sorunların Giderilmesi

Sağlık çalışanlarının almış oldukları döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması ve döner sermayeden Gelir Vergisi kesintisinin yapılmaması için gerekli düzenlemeler derhal sonuçlandırılmalıdır. Döner sermaye uygulaması yapan kurum ve kuruluşların da bu ödemelerden çalışan personeline pay vermesi konusu dahil diğer hususlarında değerlendirmeye alınacağı çalışmalar kazanıma dönüştürülmelidir. 

Fiili Hizmet Zammı Kapsamının Genişletilmesi

Fiili hizmet zammı (yıpranma tazminatı) kapsamından yararlanacak kamu görevlilerinin belirlemesi ve bunlara ilişkin sürelerin tespiti amacıyla Toplu Sözleşmede hüküm altına alınan fiili hizmet zammına ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde oluşturulan komisyon çalışmalarının bir an önce sonuçlandırılarak sağlık çalışanları, belediyelerde görev yapan itfaiye personeli ile zabıta personeli vb. kadro ve unvanlar başta olmak üzere yürütülecek çalışmalar kapsamında kamu görevlilerinin fiili hizmet zammı konusundaki beklentilerini karşılayacak öneri ve tekliflerimiz doğrultusunda düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesinin bekliyoruz.  

Emekli İkramiyesine ve Maaşına İlişkin Mağduriyetin Giderilmesi

Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde veya sözleşmeli personel (SSK’lı) olarak çalışırken aynı unvanlarla memur kadrolarıyla ilişkilendirilen personele, kıdem tazminatı almaksızın görev yaptığı süreye ilişkin emekli ikramiyesi ödenmesi konusundaki sıkıntıların giderilmesini, konuya ilişkin Maliye Bakanlığı görüşünün SGK’nın ödeme yapacağı şekilde değiştirilmesi sağlanmalıdır. Emekliye ayrılan kamu görevlilerine bağlanacak emekli aylığı; emekliye ayrılmadan önceki son maaşının net tutarı ile son maaşındaki özel kesintiler toplamına (Ek ödemenin %75’i oranına) ilgili Kanundaki oranın uygulanması suretiyle bağlanması bugünün şartlarına göre gereklidir. 

Ek Göstergeye İlişkin Sorunların Giderilmesi

Mevcut ek gösterge düzenlemesinin ve oranlarının yardımcı hizmetler sınıfı personelinin de ek gösterge almasını sağlayacak şekilde her unvan için ek göstergelerin 800 puan artırılması ile Bölge Müdürleri, İl Müdürleri (Kültür, ASPB, PTT Başmüdürü ve benzeri), Daire Başkanları (Büyükşehir belediyelerine bağlı genel müdürlüklerin daire başkanları) ve üniversite genel sekreter yardımcılarının ek göstergelerinin 3600 ve üstü olacak şekilde düzenlenmesi ivedi olarak gerçekleştirilmelidir.

 Bu teklifle benzer etkileri oluşturma kapasitesi üzerinden, özel hizmet tazminatın yansıtma oranlarında artış yapılması da yöntem olarak kullanılabilir. Bu kapsamda, mevcut yansıtma oranlarında en düşük ve en yüksek oranlar dikkate alınarak 100-40 puan artış yapılması uygun olacaktır. 

Kadın Kamu Görevlilerine Yönelik Düzenlemeler

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait iş yerlerinde, bünyelerinde görev yapan kamu görevlilerinin zorunlu eğitim çağına girmemiş çocuklarına yönelik kreş hizmeti sunulması, kreş hizmeti sunul(a)mayan işyerlerinde görev yapan kamu görevlilerine, kreş hizmetinden faydalanacak her çocuk için kreş ücreti ödenmelidir.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu yorum : 10 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Muammer Turhan
 
Devletimiz önündeki acil problemleri en adil şekilde sorunsuz çözebilir.Sendikalara teşekkür ederiz.Biz deFahri Kuran Kursu öğreticileri olarak adalet isteğimizle mağdur ve en gariban şekilde beklemedeyiz.Elbette sorunlar çok.Çözecek bir Milli irade başa gelmiş bir Hükümetimiz var.Eşit işi yapan işçi ve memura hak edilen Kamu kadroları gecikmeden verilerek hak, adalet, hukuk gereği yerine getirilecektir.inaıiyor ,güveniyor ,bekliyoruzTorba kanunla olsun resmiyete gecirilmelidir.Yıllarca en düşük ücretle çalıştık. Her dönem resmi Müftülüğü Sınavları Kpss ile elenerek deneyerek çalıştık.Sınavsız tayin ve nakillerimiz en tabii hakkımızdir.Meclisimiz Hükümetimizin Bakanlıklarımız Devlet Personel Başkanlığı Diyanetimiz bu hakları teslim eder etmelidir.En son ve tepede Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri bu hakları vereceklerdir inanıyoruz.Demokratik haklarımızı eksiksiz arayan ,isteyen Memur sene ayrıca müteşekkiriz.Bizler Dindar insan ,özellikle bayanlarımıza,annelerimize Kur'an öğreten kimseleriz.Her köy ve mahallede çok zor şartlarda eğitim veriyoruz.Bu kutsal görevle şeref duyuyoruz.Hatta Kuran Kursları Milli Eğitim gibi resmen organize edilsin.Kamu kuruluşları yardımcı olsun.Devletin tabanı temeli ailemiz daha iyi olgun şartlarda eğtilsin.Bazı yerlerde odun yok ,kömür yok, yer yok, ilgi yok yazık.Bu demokratik ve hukukdevletimize yakışmayan bir durumdur.Bu eksiklikler giderilecektir inşallah,kimse yanlış anlamasın bu devlet bizimdir.Başımızda yeri var. Allah devletimiz ve milletimize zeval vermesin.Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin inşallah Amin.
Bu yorum : 10 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : DAVASINI SATAN BİZDEN DEGILDIR
 
BU DAVAYI BÖLÜK PORSUK YILLARCA MADUR ETTINIZ MİLYON LAR İÇİN. İH.L LİLERİN HAKKINI GASP VEKİL FAHRİ İŞKUR BU MERHAMETSIZLER AİLEDEN UZAK COLUK COCUGUNU GÖTÜREBİLİR Mİ HAYIR NEDEN ÇÜNKİ BİR YILLIK 9 AYLIK SONRA KADRO GELDİ GÜLE GÜLE PIRINI PARTİNİN TOPLA SENİN MERKEZİNDE NERESİ VEDA EDİYORSUN CEMAATİN GİDİYORSUN BİR ANDA İŞSİZ EVSİZ ESİN AİLENİN YANIN DA SEN MAHÇUP GÖREV BİTTİĞİNDE COLUK ÇOCUĞUN YÜZÜNE NASIL BAKSİN EŞİNİN AILESININ YİNE Mİ DEYİP YIKILAN YUVALARINA AKAN GÖZ YAŞLARINDA SİZLER BOGULACAKSINIZ KİMSE SEVİNMESİ N O ATEŞ SENİ DE YAKACAK VE O ATEŞTE KAVRULMUŞ OLUCAKSIN YETKİLİ BENİM 8 YIL KULLANDINIZ İL İL İLCE İLÇE KOY KASABA EV SİZ CAMİ ODALARINDA BİR GÖZ ODADA HAFTALIK İZİN HAKKI BİLE VERMEDİN AYLIK İZİN VERMEDİN YILLIK İZİN YOK ZATEN BİR YIL SONRA SÜRESİZ İŞSİZ KALACAK SİN HANGİ AHLAK HANGİ DİN HANGİ KİTABIN RABBİM EVLATLARINA İZAH EDECEKSİNİZ YETKILISİ İLAHİYAT Cİ BAKANI İLAHİYAT Cİ BAŞBAKANI CUMHUR BASKANİYLA MİLLET VEKİLLERİ YLE EL ELE GONUL GÖNÜLE SİZLERİ ORAYA O MAKAMA UĞURLADI YOLLADIK DAKAR BENİM VEKİL İMAM KADROSU HAKKIM BİR GECE ANSIZIN DEĞİŞTİRİLİR İPTAL EDİLİYOR MECLİSTE 2013 GECE 12 DE YASA VEKİL İMAM ONAYLANACAK FAKAT BİR FETO ELİ ANİDEN ORTAYA CIKIVERIYOR AYRİ BİR ÖNERGELER VERİLEREK SAAT GECE 01 DE VEKİL FAHRİ ABLALARINA FETOCU KAHIPLERE VERİLİYOR BUGÜN ONLARIN HEPSİ BAYLOKCU ATILDI ÖTEKİNE ONLARA O İMZAYI YASAYI VERENLER YA O YASA KİMİN DİN VEKİL IMAMIN Dİ ÇÜNKİ RABBİM NADİR ETMEDİ YA ŞİMDİ BENİM HAKKIMI VER ARTIK O FETOCU KAHPELER YOK KALMADİ ENGEL NEDİR ASİL DE Kİ ŞARTLARI ARİYORSUN HER TÜRLÜ MULKATA KPS DHBT GEÇİYOR FAKAT VEKİL 4C LİMİ NEDİR FAHRİ Mİ İŞKUR TEMİZLİK GOREVLISIMI BİLİNMEZ LİNÇ 28 ŞUBAT ADETA SENİ DUYMAZ SANA SÖZCÜ VERDİK DER BİRİSİ BEGENMIYORSAN YAPMA DER BUNU BULDUGUNA DUA ET DERDİNDE TEHDİT BASKI DIŞARDA ATEŞ İÇERDE OCAGIMIZA ATEŞİ ACABA DIŞ GÜÇLER İMİ HAYATIMIZIN BİZE ZEHİR ZİNDAN EDİYOR YIL 99 ALIM 5 BİN MEZUN 500 YIL 2018 MEZUN 970 BİN ALIM 4 BİN 3 BİN EY KALPLERİ KARAR MİS KURŞUN SIKIYORSUN VANASI DEĞİL DEVLETINE MİLLETİNE KURŞUN SIKIYORSUN BUNUN HESABINI ÇOK ÇETİN OLUCAK BUNU DA BENDEN ÇOK İYİ BİLİYOSUN GECENİN AYDİNLİK OLSUN BU YAZIMI EN YAKIN YETKİLİ BAKAN MİLLET VEKİL CUMHUR BSKNLIGININ DANIŞMAN KIYMETLİ BUYUKLERIMIZLE PAYLASİLMASİNİ ÜZERİNİZE VEKALETEN ARZ EDİYORUM ÖNCE RABBİM EVLATLARIMA ADINA SELAM VE DUA ILE
Bu yorum : 10 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : VEKIL4CLI FAHRİ İŞKUR MAZLUM DUASI
 
BU DAVAYI BÖLÜK PORSUK YILLARCA MADUR ETTINIZ MİLYON LAR İÇİN. İH.L LİLERİN HAKKINI GASP VEKİL FAHRİ İŞKUR BU MERHAMETSIZLER AİLEDEN UZAK COLUK COCUGUNU GÖTÜREBİLİR Mİ HAYIR NEDEN ÇÜNKİ BİR YILLIK 9 AYLIK SONRA KADRO GELDİ GÜLE GÜLE PIRINI PARTİNİN TOPLA SENİN MERKEZİNDE NERESİ VEDA EDİYORSUN CEMAATİN GİDİYORSUN BİR ANDA İŞSİZ EVSİZ ESİN AİLENİN YANIN DA SEN MAHÇUP GÖREV BİTTİĞİNDE COLUK ÇOCUĞUN YÜZÜNE NASIL BAKSİN EŞİNİN AILESININ YİNE Mİ DEYİP YIKILAN YUVALARINA AKAN GÖZ YAŞLARINDA SİZLER BOGULACAKSINIZ KİMSE SEVİNMESİ N O ATEŞ SENİ DE YAKACAK VE O ATEŞTE KAVRULMUŞ OLUCAKSIN YETKİLİ BENİM 8 YIL KULLANDINIZ İL İL İLCE İLÇE KOY KASABA EV SİZ CAMİ ODALARINDA BİR GÖZ ODADA HAFTALIK İZİN HAKKI BİLE VERMEDİN AYLIK İZİN VERMEDİN YILLIK İZİN YOK ZATEN BİR YIL SONRA SÜRESİZ İŞSİZ KALACAK SİN HANGİ AHLAK HANGİ DİN HANGİ KİTABIN RABBİM EVLATLARINA İZAH EDECEKSİNİZ YETKILISİ İLAHİYAT Cİ BAKANI İLAHİYAT Cİ BAŞBAKANI CUMHUR BASKANİYLA MİLLET VEKİLLERİ YLE EL ELE GONUL GÖNÜLE SİZLERİ ORAYA O MAKAMA UĞURLADI YOLLADIK DAKAR BENİM VEKİL İMAM KADROSU HAKKIM BİR GECE ANSIZIN DEĞİŞTİRİLİR İPTAL EDİLİYOR MECLİSTE 2013 GECE 12 DE YASA VEKİL İMAM ONAYLANACAK FAKAT BİR FETO ELİ ANİDEN ORTAYA CIKIVERIYOR AYRİ BİR ÖNERGELER VERİLEREK SAAT GECE 01 DE VEKİL FAHRİ ABLALARINA FETOCU KAHIPLERE VERİLİYOR BUGÜN ONLARIN HEPSİ BAYLOKCU ATILDI ÖTEKİNE ONLARA O İMZAYI YASAYI VERENLER YA O YASA KİMİN DİN VEKİL IMAMIN Dİ ÇÜNKİ RABBİM NADİR ETMEDİ YA ŞİMDİ BENİM HAKKIMI VER ARTIK O FETOCU KAHPELER YOK KALMADİ ENGEL NEDİR ASİL DE Kİ ŞARTLARI ARİYORSUN HER TÜRLÜ MULKATA KPS DHBT GEÇİYOR FAKAT VEKİL 4C LİMİ NEDİR FAHRİ Mİ İŞKUR TEMİZLİK GOREVLISIMI BİLİNMEZ LİNÇ 28 ŞUBAT ADETA SENİ DUYMAZ SANA SÖZCÜ VERDİK DER BİRİSİ BEGENMIYORSAN YAPMA DER BUNU BULDUGUNA DUA ET DERDİNDE TEHDİT BASKI DIŞARDA ATEŞ İÇERDE OCAGIMIZA ATEŞİ ACABA DIŞ GÜÇLER İMİ HAYATIMIZIN BİZE ZEHİR ZİNDAN EDİYOR YIL 99 ALIM 5 BİN MEZUN 500 YIL 2018 MEZUN 970 BİN ALIM 4 BİN 3 BİN EY KALPLERİ KARAR MİS KURŞUN SIKIYORSUN VANASI DEĞİL DEVLETINE MİLLETİNE KURŞUN SIKIYORSUN BUNUN HESABINI ÇOK ÇETİN OLUCAK BUNU DA BENDEN ÇOK İYİ BİLİYOSUN GECENİN AYDİNLİK OLSUN BU YAZIMI EN YAKIN YETKİLİ BAKAN MİLLET VEKİL CUMHUR BSKNLIGININ DANIŞMAN KIYMETLİ BUYUKLERIMIZLE PAYLASİLMASİNİ ÜZERİNİZE VEKALETEN ARZ EDİYORUM ÖNCE RABBİM EVLATLARIMA ADINA SELAM VE DUA ILE
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Kenan Ergün
KURBANLARIMIZI DEVLETİMİZE BAĞIŞLAYALIM. AMERİKAYA MİLYONLARCA TOKAT ATALIM.
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.