www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu haber 12903 kez okundu. | Kategori : SENDİKALAR
Haberin Tarihi :   09 Nisan 2018 - 20:17

İdarecilerin Sendikalara Ayrımcılık Göstermeleri Çalışma Barışını Ciddi Manada Etkilemektedir.

Büyüt
Küçült
İdarecilerin Sendikalara Ayrımcılık Göstermeleri Çalışma Barışını Ciddi Manada
4688 Sayılı Kanun maddesiyle yasallaşan ve Kamu Çalışanlarına özgü faaliyet gösteren tüm kurumlarda birden fazla hizmet kolunda sendikaların olduğu gerçeği ortadadır.

İDARECİLERİN SENDİKALARA AYRIMCILIK GÖSTERMELERİ ÇALIŞMA BARIŞINI CİDDİ MANADA ETKİLEMEKTEDİR.

4688 Sayılı Kanun maddesiyle yasallaşan ve Kamu Çalışanlarına özgü faaliyet gösteren tüm kurumlarda birden fazla hizmet kolunda sendikaların olduğu gerçeği ortadadır. Asıl gayeleri;  üyelerinin özlük, mali ve sosyal haklarında iyileştirmeler elde etmek olan sendikaların saha çalışmaları yapmak suretiyle seslerini duyurmaya ve hedeflerine erişebilme çabaları da gözler önündedir. Sivil toplum anlayışı içerisinde olması gerektiğine inandığımız sendikalara siyasallaşmanın vereceği zararları da göz önüne aldığımızda bu uğurda yola çıkanların bir bölümünü akamete uğratan ve uğratmaya devam eden anlayış ne yazık ki taraftar elde etmekte zorlanmamaktadır. Devlet kurumlarının eleman seçiminde liyakati göz ardı edip sendikal referansları revaçta tutmalarının yanında, bazı idarecilerin sendikalar arasında ayrımcılık göstermeleri de ciddi manada çalışma barışını bozmakta,  tüm kurumlara karşı hatta siyasi otoriteye karşı güven duygularının zedelenmesine yol açmaktadır.

 

Bazı kurum amirlerinin, okul müdürlerinin ve dairelerde çalışan işgüzar unvan sahibi kişilerin tek bir sendikanın organizelerine katılarak görsel ve basılı yayınlarda demeç ve görüntü vermeleri, dairelerin araçları olduğu halde mesai saatleri içerisinde yetkili sendikacıların araçlarından istifade etmeleri ve akla hayale gelmedik yalan, iftira ve bühtanlarla siyasi otoriteyi sadece kendilerine mahsus merci olarak göstermeleri bizleri doğrulamaktadır.

 

Diğer taraftan, ehliyeti ve hakkı olan kamu çalışanlarının önemli kısmının taleplerinin ali cengiz oyunlarıyla ellerinden alındığı da doğan güneş gibi gerçektir. Dolayısıyla hakkının elinden alındığına inanların oluşturdukları küskünlerin sayıları azımsanamayacak kadar çoktur. Var olan bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için Hükumetin ve hassaten Sayın Cumhurbaşkanımızın acil müdahaleleri gerekmektedir. Zira sendikal faaliyetlerinden daha ziyade, kendileri dışında kalan diğer oluşumları sanki başka ülkelerin vatandaşlarıymış gibi gösterip adeta “Biz ve diğerleri” noktasında ötekileştiren, itibarsızlaştıran ve ülkede yaşama haklarının bile olmadığı imajını veren malum yetkili konfederasyonun ve ona bağlı sendikaların tezviratları her geçen gün biraz daha artarak devam edecektir. Mayıs sayımında üye sayılarını hedefledikleri sayıya ulaştırmak için gösterdikleri ve bu uğurda oluşturdukları korku sendikacılığına dur diyecek mercilerin durumun farkında olmaları en büyük beklentilerimizdendir. Tayin, nakil ve kurumlarda olası tasarrufların sadece kendileri aracılığıyla olabileceğini ve bu düşüncenin de kamu çalışanları arasında geçerli akçe olduğuna inanılması yine çalışma barışını bozmakta ve güven ortamını da ortadan kaldırmaktadır.

 

Elhasıl, vatanını ve milletini canından daha aziz bilen Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve uhdesinde bulunan Diva-Sen, Demokratik Sağlık-Sen, Birlik Eğitim-Sen, Merkez Büro-Sen ile Tüm Tot-Sen aileleri olarak düşüncelerimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşma ihtiyacını duyduk.

Filhakika tüm çabalarımız ülkemiz, devletimiz ve mukaddes değerlerimiz içindir.

 

Kamuoyuna saygılarımızla

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel BaşkanıSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Kenan Ergün
KURBANLARIMIZI DEVLETİMİZE BAĞIŞLAYALIM. AMERİKAYA MİLYONLARCA TOKAT ATALIM.
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.