www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu haber 17063 kez okundu. | Kategori : SENDİKALAR
Haberin Tarihi :   05 Eylül 2017 - 19:22

GÜNAYDIN YETKİLİ SENDİKANIN SAYIN BAŞKANI;

Büyüt
Küçült
GÜNAYDIN YETKİLİ SENDİKANIN SAYIN
Din görevlisi meslektaşlarımız EFELENEN (muhtar, dernek ve vakıf ) yöneticisi değil EFENDİ muhtar, dernek ve vakıf yöneticisi görmek istemektedirler.

BOYANIZ BİTTİ FOYANIZ ORTAYA ÇIKTI;

GÜNAYDIN YETKİLİ SENDİKANIN SAYIN BAŞKANI;

 

Yetkili sendikanın Sayın genel başkanı Meslektaşlarımıza idareci, muhtar, dernek yetkililerinin uyguladığı mobbing, baskı vs. ile ilgili bir kaç cümle söylemiş. Bende diyorum ki sayın başkan günaydın muhtarlık, dernek müessesesi yeni ihdas edilmedi yılladır var. Neden lüzumsuz ve alakasız bir zamanda boşuna esip gürlüyorsunuz. Biz bu dert ve sıkıntıları gündeme taşıdığımızda belkide siz bu önemli konuları hiç umursamıyor bıyık altı gülüyordunuz. Acaba laf olsun, torba dolsun, toplu sözleşme sürecinin ayıplarını örtmek için mi hafiften esip gürlediniz. Bu güne kadar din görevlisi meslektaşlarımızın hangi derdine merhem oldunuz acaba. İşiniz gücünüz göz boyamak. Artık boyanızda bitti, foyanız ortaya çıktı, atı alan Üsküdar'ı geçti sayın başkan.

 

Gelelim daha önce gündeme getirtidiğimiz konuya;

“Ülkemiz genelinde görev yapmakta olan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlarımız Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 40-44 maddelerinde kendilerine tevdi edilen görevleri ifa ederler. Meslektaşlarımız azim, kararlılık ve başarıyla ülkemiz genelinde 81 İl ve 957 İlçeye bağlı mahalle, köy ve mezralarda görev yapmaktadırlar.


Meslektaşlarımız görev ve talimatlarını İllerde İl Müftülüklerimiz, İlçelerde ise İlçe Müftülüklerimizden alırlar. Bunun haricinde meslektaşlarımıza kimse emir ve talimat veremez, verilse bile hiç bir hüküm ve anlam ifade etmez. Özellikle meslektaşlarımıza bazı dernek ve vakıf yöneticileri, mahalle veya köy muhtarları, ihtiyar heyetleri emir verme, meslektaşlarımız üzerinde baskı oluşturmaya çalışma yolunu seçmektedir. Bu olumsuz, yakışıksız ve sorumsuz tutum ve davranışlarla haddi aşmaktadırlar. Öncelikle bu bayağı, ilkel ve saygısız davranış şeklini tercih edenler kendilerine ve değerli meslektaşlarımıza çok büyük saygısızlık ve edepsizlik yapmaktadırlar.


Tabiki saygı, sevgi ve nezaket çerçevesinde hayri hizmetlere meslektaşlarımıza birlikte omuz omuza vererek yapan dernek, vakıf, muhtar ve ihtiyar heyetlerimizi tenzih eder, kendilerine teşekkürü bir borç biliriz. Görevlerini fedakarca yerine getiren meslektaşlarımıza hiç bir dernek, vakıf, muhtar ve ihtiyar heyetinin haddi, hududu aşarak emir ve talimat verme, işine karışma yetkisi yoktur.


Meslektaşlarımızın görev alanına giren iş ve işlemlere dışarıdan yetkisiz ve ehil olmayan kişiler müdahale ettiği zaman meslektaşlarımızın görev alanına yansıtacakları enerji ve sinerjileri boş ve lüzumsuz işlere cevap vermekten, uğraşmaktan heba olmaktadır. Onun için lütfen hiç kimse meslektaşlarımızın enerji ve sinerjilerini hiç kimsenin tüketmeye, azaltmaya hakkı yoktur.


Şu maddeyi hiç kimse unutmasın lütfen; Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 40. Maddesi; s) 442 sayılı Köy Kanunu gereğince köy ihtiyar meclisi tabii üyeliği görevini yapmak. Din görevlilerimiz görevlerinin bilincindedir. Bu bilince göre görevlerini ifa etmektedirler. Kurum yetkilileri haricinde hiç kimse din görevlilerine yapacakları, yerine getirecekleri görevlerini öğretmeye, görevlerini yapma yönünde telkin ve imada bulunma saygısızlığında asla bulunmasın. Kurumlarımızı, Müftülüklerimizi çok kıymetli müftülerimiz yönetir. Kurumun amirleri de hiç şüphesiz onlardır. Hal böyleyken dernek, vakıf ve ihtiyar (muhtarların) heyetlerinin müftülüklerin atama ve nakil işlemlerine, görevlilerin iş ve işlemlerine karışmaları, meslektaşlarımız üzerinde baskı kurma ve mobbing uygulama gibi bir lüksleri ve hakları yoktur. 


Meslektaşlarımız tüm emir ve talimatları kurumundan almaktadır. Gerisi içi boş gürültü ve hadsizlikten ibarettir. Meslektaşlarımıza emir ve talimat vermeye çalışan, onların işine karışanları kendi görev ve sorumluluklarını eksiksiz ve kusursuz yapmaya davet ediyoruz. Değerli meslektaşlarımız asla yalnız değildir, sonuna kadar meslektaşlarımızın yanındayız. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Tüm meslektaşlarımıza saygı ve sevgilerimi iletir, görevlerinde başarılar dilerim.”

Fahri ÖZDEMİR
Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
hafiz
Kadro mutlak verilmeli ikramiye hakkimiz
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.