Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 151750 kez okundu. | Kategori : SENDİKALAR
Haberin Tarihi :   03 Nisan 2020 - 16:46

Bağımsız Diyanet Sen Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım kampanyası ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını talep etti.

Büyüt
Küçült
Bağımsız Diyanet Sen Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım kampanyası ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını talep
Bağımsız Diyanet Sen olarak "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına Yönetim Kurulu olarak  maddi ve manevi destek verme kararı almış ve kampanyayı sonuna kadar desteklemektedir.
Sendika olarak desteklediğimiz kampanya bilindiği üzere gönüllülük esası kapsamında yapılması gerekirken teşkilatta bazı sıkıntıların olduğu personel tarafından sendikamıza iletilmiş olup, kampanyanın sağlıklı ilerlemesi için adına Diyanet İşleri Başkanlığına yaşanan sorunlar sendikamızca resmi yazı ile  iletilmiştir.


Bağımsız Diyanet Sen Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım kampanyası ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını talep etti.Bağımsız Diyanet Sen olarak Diyanet İşleri Başkanlığına yazmış olduğumuz resmi yazıda;
 Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından "Millete Sesleniş" konuşmasında duyurmuştu. Medyada yer alan çeşitli haberler üzerine ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun “Unutulmamalıdır ki, Milli Dayanışma Kampanyası tamamen gönüllülük esasına dayalı bir kampanyadır. Bu anlamda kamudaki hiçbir kurum ya da kuruluşun, kampanyaya destek amacıyla çalışanlarının maaşlarından kesinti yapması düşünülemez. Böyle bir yöntem hiçbir surette tasvip edilemez.” açıklamalarını yapmıştır.

Devletimizin başlatmış olduğu bu kampanyanın kurum olarak hangi esaslar çerçevesinde yürütüleceği konusunda Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş imzası ile merkez ve taşra teşkilatına yazı gönderilerek “Kampanya kapsamında yapılacak bağışlar, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyası için İLAN EDİLEN BANKA HESAPLARINA GÖNDERİLECEĞİ, her kademede GÖREV YAPAN PERSONELİN, GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE, bağışlarını ilgili banka hesaplarına hemen gönderebileceği gibi, maaşından bir miktar pay ayırarak bunu ilgili banka hesaplarına göndererek kampanyaya destek olabileceği”…yardım kampanyasına ilişkin iş ve işlemlerin belirtilen çerçevede yürütülmesi, hususları önemle vurgulanmıştır. Ancak buna rağmen bazı il ve ilçe müftülüklerince personelden zorla farklı banka hesaplarına (Vakıf Şube hesabı vs.) para yatırılması istendiği veya ilgili kampanya hesabına yatırılan para dekontunun bir suretinin müftülüğe teslim edilmesinin istendiği, belirli bir alt limit dayatılmaya çalışıldığı veya personel maaş kesinti listesi yapılarak karşısına personelin imza atmasının talep edildiği, böylece kimin para yatırıp kimin para yatırmadığının kontrol edilmeye çalışıldığı, gönüllük esasına riayet edilmediği ve personele baskı yapıldığı sendikamıza gelen bilgiler arasındadır.  “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” temalı yardım kampanyası” ilgili mevzuat ve kurumlarca belirlenen usuller çerçevesinde yürütülmesi, her zaman Allah’ın rızasını kazanmak için iyilikte ve hizmette yarışan personelimize emri vaki ve baskı kurarak yardıma zorlanması bu kampanyadan sağlıklı sonuçlar alınmasına engel olacaktır. Bu itibarla kampanyanın belirlenen esaslar çerçevesinde sağlıklı yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, yardımların gönüllülük esasıyla yapılacağı kaidesi açısından daha isabetli olacağı" ifade edilerek yaşanan sıkıntılar resmi yazı ile iletilmiştir.

Bağımsız Diyanet Sen olarak her görevlinin derdini dert edinerek, yaşadığı sıkıntıları gidermek, kurum ile personel arasında köprü görevi görerek 2005 yılından itibaren diyanet personelinin gür sesi olmaya, haklı ve meşru talepleri dile getirmeye, çözüme kavuşturtulması için çaba göstermeye devam ettik ve etmeye de devam edeceğiz.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2020 - 2021
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.