www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
HASAN REKLAM-2
Bu haber 23057 kez okundu. | Kategori : GÜNCEL
Haberin Tarihi :   13 Aralık 2016 - 10:13

Kıprıstan, Diva-Sen'den, Din-Bir-Sen'den ve Tek-Bir Sen'den İstanbul'daki Terör Saldırısına Kınama

Büyüt
Küçült
Kıprıstan, Diva-Senden, Din-Bir-Senden ve Tek-Bir Senden İstanbuldaki Terör Saldırısına
Terör, şiddet ve zulme set çeken, savaşta bile merhametli olmayı kalplere perçinleyen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandilini idrak ettiğimiz bir zamanda, İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena stadı yakınında dün düzenlenen iki ayrı terör saldırısında 30'u polis 38 kişinin şehit olması ve çok sayıda insanın yaralanması nedeniyle derin üzüntü içerisindeyiz.

İSTANBUL’DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRILARI.

 

Terör, şiddet ve zulme set çeken, savaşta bile merhametli olmayı kalplere perçinleyen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandilini idrak ettiğimiz bir zamanda, İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena stadı yakınında dün düzenlenen iki ayrı terör saldırısında 30'u polis 38 kişinin şehit olması ve çok sayıda insanın yaralanması nedeniyle derin üzüntü içerisindeyiz.

 

Daha önce de benzer sebeplerle defalarca vurguladığımız gibi, tarih boyunca bütün terör eylemleri ve teröristler, dini, dili, ideolojileri, coğrafyaları ne olursa olsun, ürettikleri şiddet,  korku ve kaos üzerinden eylemin muhatapları arasında güvensizlik ve paranoya üreterek umutları yok etmeyi, böylece karanlık emellerini ya da hizmet ettikleri efendilerinin amaçlarını gerçekleştirmek isterler. Ancak bu türden insanlık dışı eylemler, barışa gönül vermiş, farklılıkları zenginlik olarak özümseyen, insan olmaktan onur duyan, bu dünyada yaptıklarından mutlaka hesaba çekileceğini kalbine kazıyanlar karşısında hiçbir zaman tutunamamıştır. Bundan sonra da tutunamayacaktır.

 

Düzenlenen terör saldırılarına doğrudan/dolaylı destek verenleri ve arkasındaki zihniyeti şiddetle telin eder, bu elim hadiseler nedeniyle şahsım ve temsil ettiğim camia adına milletimizin, terör kurbanlarının ve yakınlarının acısını paylaşır, yaralılara Yüce Allah’tan acil şifalar dilerim.

 

Prof. Dr. Talip Atalay

Din İşleri Başkanı

 

 

SOYUNUZ SOPUNUZ KURUSUN.


Yine kan, yine göz yaşı, yine yıkılan yuvalar ve bitirilen hayaller. Terör bu seferde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası 29 kahraman Türk polisimizi şehit etti, onlarca da yaralı. Allah Teala şehitlerimize rahmet, yaralılara  şifalar versin inşallah. Tarih yine  tekerrür etti. 15 Temmuz darbe kalkışması ile pis emellerine ulaşamayan caniler, şer ve terör odaklı gizli planlarını uygulamaya devam ediyor.

 

Millet olarak bütünleşmekten başka çare kalmamıştır. Türk- kürt, laz, çerkez ayrımcılığı yapmadan ay-yıldızlı bayrağın gölgesinde birleşmekten başka çare  kalmamıştır. 80 milyon aziz Türk milletinin dünya görüşü ne olursa olsun, aynı duyarlılığı göstermekten başka çare kalmamıştır. Terör ve teröristlere karşı millet olarak dik duruş sergilemekten başka çare kalmamıştır. Aksi halde akan kan ve gözyaşı durmayacak, yürekler yanmaya devam edecektir. 


Kim veya Kimler  bu mel'un saldırıyı düzenledi veya düzenleyenlere destek oldu ise, hatta ve hatta bu tabloya sevindi ise Yüce Rabbim Kandil Gecesi hürmetine onları kahhar ismi Şerif'iyle kahrı perişan eylesin inşallah. 
Aziz milletimizin başı sağolsun.


Mustafa ÇOPURSUZ 
Diva-Sen Genel Başkanı

 

 

ALÇAKÇA SALDIRILAR MİLLETİ YILDIRAMAYACAK

 

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Beşiktaş Vodafone Arena Stadında oynanan Beşiktaş – Bursa maçı sonrasında Çevik Kuvvet Polislerine yönelik bombalı araçla yapılan saldırıyı kınadı. Yazılı açıklama yapan Özdemir, güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, emniyet teşkilatımıza ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Hastanelerde tedavi altında olan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyerek Allah’tan acil şifalar diliyoruz, dedi.  

 

Özdemir, yazılı açıklamasında, Çevik Kuvvet Polislerinin toplanma yerinde bombalı araçla yapılan saldırı ve akabinde Maçka Parkında bir teröristen kendini patlatması sonucunda 30’u polis olmak üzere toplam 38 vatandaşımızın şehit olması hepimizi üzdü, diyerek şöyle devam etti: “Alçakça ve haince planlanmış olan bu saldırının direk polisleri hedef alması manidardır. Bu saldırılarla güvenlik güçlerinin mukavemeti kırılmak isteniyor. Millet paniğe sürüklenmek isteniyor. Kaos çıkarılarak korku, panik ve huzursuzluk çıkarılmak isteniyor. Bu alçakça saldırılara karşı koymak ve bu hainleri umutlandırmamak adına milletçe el ele vermeliyiz. 

 

Gece gündüz demeden özverili bir şekilde görev yapan güvenlik güçlerimize yönelik saldırı bu milletin birliğine ve huzuruna karşı yapılmıştır. Adı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin terörü şiddetle kınıyoruz. Emperyalist güçlerin karanlık fikirlerini icra etmek için durmayacakları anlaşılıyor. Milletin huzuruna düşman olan, dinine, bayrağına düşman olan işbirlikçi hainler ise emperyalistlerin maşası olmaya devam edecekler. Ülkemizde terörün kökü kazınana kadar bu tür acıları yaşayacağız. Bundan kaçış yok. Ancak el ele vererek ve sağduyulu davranarak bu hainlerin kötü emellerini bertaraf edeceğiz. 

 

Bulunduğu coğrafyada büyük güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin önünü kesmek isteyen emperyalist güçler kaos çıkararak durdurmak istiyorlar. Bunu başaramayacaklar. İşbirlikçi hainler de bilsin ki Türkiye 2023 hedefine ulaşacak ve bölgenin en büyük süper devleti olacaktır. Türkiye’de yaşayan bütün etnik ve dini kökenli vatandaşlarımız iyi bilsin ki terör ortak düşmanımızdır. Teröre karşı birlik ve beraberlik içinde el ele vererek mücadele etmeliyiz. Canımız ne kadar yansa da bu hainleri sevindirmemeliyiz. Hainler akıttıkları kanda boğulacaktır. Türkiye, bu hainlere teslim olmaz. Akıttıkları kanın hesabını soracak kadar da güçlüyüz. 

Din-Bir-Sen olarak terörü bir kez daha lanetliyor ve bu hain saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, emniyet teşkilatımıza ve milletimize baş sağlığı diliyorum.”

 

TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

 

İstanbul'da gerçekleştirilen ve güvenlik güçlerimizi hedef alan Terör saldırısını Lanetliyoruz.


İnsan Hakları Gününde İnsanın yaşama hakkına Vodafone Arena Stadı yakınlarında yapılan terör saldırısını nefret ve şiddetle kınıyoruz. 

 

Terör ve destekcçilerinin Allah belasını versin. Allah ülkemizin dirliğini ve birliğini bozdurmasın. Ülkemize karşı yapılan her türlü saldırıya vatandaşlarımız birbirine kenetlenerek en güzel cevabı bu güne kadar vermiştir bundan sonrada verecektir. Akli melekelerini kullanamayan aklı ve vicdanı iflas etmiş kişiler tarafından yapılmış olan bu ve benzeri saldırılar hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır.

Yapılan terör saldırısını kınıyor, Haytınız kaybeden kahraman polislerimize ve vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, yaralılara  acil şifalar diliyoruz. 

Milletçe Başımız Sağolsun

 

Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi

 

 

TEKBİR-SEN İSTANBUL’DA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

 

İnsanların spor sevgisini, futbol aşkını kana bulayan alçak, namussuz, soysuz ve hain bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Vatandaşın güven içinde futbol zevkini yerine getirmek için var gücüyle mücadele eden çevik kuvvet ekibine yapılan bu saldırıda yaralanan polislerimize acil şifalar diliyoruz. Allah'tan temennimiz şehit mermemektir.

Barış anlamına gelen İslâm dininin peygamberinin doğum günü arefesinde, mübarek mevlit kandilini karşılamaya hazırlanırken yapılan bu insanlık dışı  saldırıyı lanetliyoruz.

 

Bu hain saldırıyı yapanlara sesleniyoruz, ve haykırıyoruz. Ey Batı, Ey Doğu, Kuzey, Güney. İslâmı ve Türkiyeyi kendisine düşman olarak görenler. BAŞARAMAYACAKSINIZ!

 

BÖLEMEYECEKSİNİZ!PARÇALAYAMAYACAKSINIZ!  Çünkü biz, VURULDUKÇA ÇOĞALIRIZ.

 

Elbet bu kara geceler aydınlığa çıkacaktır. Elbet bu dualar, bu beddualar karşılıksız kalmayacaktır. Gün gelecek hepiniz büyüyen ve gelişen TÜRKİYE'nin önünde diz çökeceksiniz.

 

Tekbir-Sen Yönetim Kurulu Adına

Necdet KAYA

Genel Başkan

 

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Doğru
Allah Hakkı için arkadaşım; Demek din bir seni çok iyi tanıyorsun. Güzel. Sana
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2016 - 2017
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.