Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 151616 kez okundu. | Kategori : SENDİKALAR
Haberin Tarihi :   26 Haziran 2018 - 19:34

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKUMET SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

Büyüt
Küçült
CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKUMET SİSTEMİ HAYIRLI
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve TBMM Milletvekili Seçimi ile İlgili Bir Açıklama Yaptı.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve TBMM Milletvekili Seçimi ile İlgili Bir Açıklama Yaptı.

Genel Başkan ÇOPURSUZ'un açıklaması; 

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKUMET SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

 Tüm dünya devletleri arasında eşine rastlanılmayan ve herkese örnek teşkil edecek şekilde yaklaşık %86,50’a varan katılımla gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri 24 Haziran 2018 Pazar günü yapıldı ve aziz milletimiz kararını verdi. Necip milletimizin sağduyusu her türlü takdire şayan bir sonuçtur. Halkımız bu seçimlerle tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Ülkemize ve ülkemizden medet uman tüm dış dünyaya hayırlı ve uğurlu olsun.

 

Yaklaşık iki ay gibi bir süre zarfından istisnasız tüm siyasi parti ve şahısların propagandalarına sahne olan ülkemiz insanlarının genelde olgun tavırlarıyla medeni yarış içerisinde yer almalarından hareketle, millet olarak huzursuzluğumuza sebebiyet verilmeden de tüm dünya ülkelerine örnek bir seçim safahatı olmuştur. Yine her siyasi görüş temsilcilerinin seçildikleri takdirde devleti ve milleti nasıl yöneteceklerini, dış dünya ülkeleriyle diyalogları nasıl olacağının teferruatlı bir şekilde anlatmalarına şahit olundu. Tabir caizse sıkılmadık el, çalınmadık kapı kalmadı.

 

1923 yılında kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan 95 yıl sonra sistem değişikliğine gitmek üzere rey verdiğimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN söz konusu yeni sistemin ilk Başkanı olma şerefine nail olmuştur. 16 yıl gibi uzun dönem Türkiye Cumhuriyetini yöneten, idare eden mümtaz şahsiyet Reisi Cumhur Başkomutan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın %52,59 destekle Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin ilk başkanı olarak seçilmesi tesadüfi değildir elbette. Hem tüm dünya Müslümanlarının güvenini temin ile hem de samimi niyetleriyle Allah Teâlâ’nın yardımını alarak bu mertebeye layık görülmüştür. Zira propaganda sürecinde ülkemizdeki vatandaşlarımızın büyük kesiminin diğer dünya ülkelerindeki ezilmişlerin ve umudunu-ümidini kendisine bağlayarak beklenti içerisinde olan kitlelerin manevi destekleri bu sonucun alınmasına en büyük etkenlerden birisidir.

 

O halde, kendisinden bunca beklentisi olan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bizatihi şahsiyetlerinin de hitaplarında belirttikleri gibi, bugünden sonra daha çok çalışmalarını ve gecelerini gündüzlerine katacaklarını biliyoruz. Elbette bu bir ekip işiyle olacaktır. Filhakika Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen ailesi olarak bizler sorumluluklarımızı fevkalade bilmekteyiz ve bu uğurda inancımız, vizyonumuz ve misyonumuz doğrultusunda sendikacılık anlayışımızı devam ettirecek ve kamu çalışanlarının özlük, mali ve sosyal haklarında çözüm bekleyen tüm problemlerin halli için haykırışımıza devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından seçim sürecinde hangi vaatler verildi ise onların uygulamaya konulacağına olan güvenimiz tamdır.

 

Ülkemizin sorunları o kadar çok ki işte bu yüzden yeni dönemin, reformların hızlıca gerçekleştiği, verimliliğinin en üst düzeye çıktığı, bürokrasi kıskacının ortadan kalktığı, bölgesinde ve uluslararası alanda Türkiye'nin elinin güçlendiği bir dönem olmasını cani gönülden temenni ediyoruz. Tabi ki hiç kuşkusuz yeni dönemde sorumluluk yalnızca Sayın Cumhurbaşkanımız, iktidar veya muhalefet partilerinde değildir. Sokaktaki vatandaştan STK'lere, iş dünyasından üniversitelerimize kadar tüm kesimlere de görev ve sorumluluk düşmektedir.

 

Bu vesileyle Seçim sonuçları tekrar vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu olsun. En başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, seçime katılan herkesi ve çok yüksek bir katılımla oy kullanan tüm vatandaşlarımızı cani gönülden kutluyorum. Ayrıca,  bu seçim sonuçlarını büyük bir heyecanla bekleyen, dualarıyla Cumhurbaşkanımıza destek olan dünyanın her yanındaki mazlumlara da hayırlı olsun diyorum.

 

Artık vakit kimseyi ötekileştirmeden, liyakat, adalet ve sadakatten ayrılmadan ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye'sini inşa etme vaktidir. VAKİT TÜRKİYE VAKTİ' dir".

 

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel BaşkanıSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.