www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu yazı 34268 kez okundu.
Yazının Tarihi :   12 Şubat 2018 - 21:35:50

ŞUBATTA ŞEHADET AFRİN’DE ZEYTİN DALI

Büyüt
Küçült
ŞUBATTA ŞEHADET AFRİN’DE ZEYTİN

Osman Hazır

1971 yılında Mersin İli, Anamur İlçesinde doğdu. Anamur İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Memuriyeti ile eşgüdümlü olarak eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksek Okulunu ve Sakarya Ünv. İlahiyat Fakültesini bitirerek devam ettirdi. Sakarya Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Din Psikolojisi Bilim Dalında “Evlilik öncesi karşı cins ilişkilerinin psiko-sosyal açıdan tahlili” konulu teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. Memuriyet hayatına, 1990 yılında Siirt İli, Eruh İlçesinde, İmam Hatip olarak başladı. Bursa, Sakarya, Şanlıurfa ve Mersinde; Murakıp ve Şube Müdürü olarak görev yaptı. Halen Mersin İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şubesi Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Bazı dergi ve İnternet sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.

ŞUBATTA ŞEHADET AFRİNDE ZEYTİN DALI

 

Aylardan yine Şubat! Şubat ile şehadetin özdeşleşmiş olmasında elbette bir hikmet vardır. “Şahitliğin öznesi” olmak adına tarihe tanıklık etmek, şahitler/şehidler kervanına katılmak ne muhteşem. Şehit olmak ya da Şubatı davaya şahit tutmak ne muazzam. Bununla birlikte, şerefli bir son için şehadete yaraşır bir ömür yaşamak gerekir.

Şehadet bir hak ediştir. Öylesine bir ölüm değildir asla.

Kökleri yüz yıllarla beslenen koca bir çınar devrilip, dallarından ümmete tabut yapma telaşına düşmüş haçlıların ne yapmak istediklerini görmüş ve anlamıştı Hasan El-Benna. Tarihin tanığı, ümmetin şahidi olmak için uyanmış, bir uyanık bütün uyuyanları uyandırabilir demişti.

Bu uyanıştan korkanlar, daha 43ünde şehid ettiler onu. Tabiî ki de kurutamadılar bu fidanı. Zira tohum sağlam, tarla mümbit, çiftçi mahir olunca tohumlar fidan, fidanlar çınara dönüşür. Bir de şehidlerin kanı ile sulanınca topraklar…

Ulu çınarın köklerini kurutmak isteyenlerin bilmedikleri şey; İskilipli Atıf hoca da, siyah kadının çocuklarıyla beyaz kadının çocuklarının arasında köprüler kuran Malcolm X de gün oldu tarlayı eken çiftçi oldu. Gün oldu tarlaya düşen tohum oldu.

Kimler sulamadı ki bu şehadet tarlasını; daha yirmili yaşlarındaki Metin YÜKSEL,  Kafkas mücahid Selimhan Yandarbayev, Filistin için intifada tohumları eken İzzeddin El- Kassam, düzmece bir tiyatroya kurban edilen Erbilli Esad efendi, Şeyh Said ve daha niceleri.

Hamada 40 bin can toprağa düştü. Koca bir şehir şehid oldu. El Halilde Hz. İbrahimin misafirleri katledildi. Hem de Şubatta bir Ramazan ayında. Bütün bir cami şehid oldu.

Şehid ve şahid Şubatın iliklerine işlemiş bir kere. Ümmet tarlası hala şehid kanları ile sulanıyor. Bilinmelidir ki, bu fedakarlıklar hiçbir zaman boşuna değildir.

Kökleri Şehit kanları ile beslenen Zeytin fidanı Afrin

Yiğitler Afrinde bir kere daha gösteriyorlar bu çabanın boşuna olmadığını. Kardeşlik tarlasının ayrık otu PKK-PYD ve DAEŞ üzerine aslanlar gibi hücum eden Mücahidler, ÖSO ile birlikte tarlanın bereketi için ot ilacı ve temizlik yapmaktadır.

Afrin operasyonu; fitnecilerin iddia ettiği gibi ümmetin en sağlam omurgası Müslüman Kürtlere karşı değil, aksine Kürt ve Türk kardeşliğinin arasına çekilmek istenen setleri ve duvarları yıkmak için yapılmaktadır.

Bu hususta aklıselimin kabul edeceği bir diğer gerçek; Afrinde yürütülen mücadelenin İsraile karşı yürütülen bir cihad operasyonu olduğudur. Zira bu mücahede Siyonizmin Arz-ı Mev’ud hayaline darbedir. Apaçık bir Kudüs mücadelesidir. Afrinde şehid olan yiğitler, Halebi, Hicazı, İstanbulu, Ankarayı, Kudüsü savunmak için canlarını feda etmektedirler.

Bilinmelidir ki, coğrafyamızda huzur; Kürt, Türk ve Arabın vahdeti ile mümkün olacaktır. Afrin operasyonu buna zemin hazırlamaktadır. “Zeytine yemin olsun ki” Afrin şehidleri Şubat şehitlerinin arasına çoktan katılmışlardır. Vallahi ben buna inanıyorum.

Umudum ve duam; Suriyenin katil sürülerinden temizlenmesi için birlikte hareket eden, Kahraman Mehmetçik ile Özgür Suriye Ordusu mensupları, Ümmet için, birleşik bir İslam Ordusunun temelini atmış olsunlar.

Doğrusu, Özgür Suriye Ordusu ile birlikte hareket eden Kürt Tugayı “Selahaddin-i Eyyubinin Torunları” isimli askeri birliğin, fitne güruhunun iddialarının aksine PYD-PKKya karşı savaşıyor olması da bu umudumu beslemektedir.

Ama özellikle dikkat!

Teröristlerin istismar ettikleri etnik kimlikler ile bazı şehidlerimizin etnik ve siyasi tercihleri üzerinden oluşturulan öfke ve zafer kurgusu, çok sağlıksız ve tehlikelidir. Hangi gerekçe ile olursa olsun, ırkçılığı besleyecek argümanlardan mutlak olarak uzak durulmalıdır.  Zira bu durum Vahdet beklerken tefrikayı doğurur Allah korusun.

Son söz niyetine

Şubat şehitleri başta olmak üzere, inandıkları değerler uğrunda canlarından vazgeçmiş, Şehadeti tüm nesillere ve çağlara bir çağrı bilmiş, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Yolunuz yolumuzdur ey Şehidler. Vesselam.

OSMAN HAZIR

06.02.2018

MERSİN

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILARİHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Kenan Ergün
KURBANLARIMIZI DEVLETİMİZE BAĞIŞLAYALIM. AMERİKAYA MİLYONLARCA TOKAT ATALIM.
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.