www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu yazı 46624 kez okundu.
Yazının Tarihi :   16 Ekim 2017 - 18:49:30

2019’A HAZIR MIYIZ?

Büyüt
Küçült
2019’A HAZIR

Ömer Faruk Şirikçi

2019A HAZIR MIYIZ?

 

1960-1980 İhtilallerini 12 Mart-27 Nisan Muhtıralarını, 28 Şubat dönemini ve nihayet 15 Temmuz ihtilal girişimlerini bizzat yaşamış bir kardeşiniz olarak 2019a çok az bir zaman kaldığı şu günde biraz geriden başlayarak bir durum tespitine ihtiyacımız var.

Şeflik dönemlerinin halka kan kusturduğu, ezanın Türkçe okunduğu, müslümanım demenin suç sayıldığı istibdat dönemlerinin bunalttığı halkımız, şapka giymeyenlerin asıldığı, en hayati gıda maddelerinin karne ile satıldığı, üç metre kayseri keteni satın alan adamın nüfus cüzdanına işlendiği, zulüm döneminin ardından Demokrat Parti ve Menderes vesilesiyle birazcık nefes almıştı ki, Cumhuriyetin sahipleri olduklarını iddia edenler vasıtasıyla yeniden ”hizaya getirilmek” üzere 1960 ihtilali gerçekleştirildi.

Akıl almaz işkencelerle ve bir başbakanla iki bakanının idam edildiği bu karanlık dönemin sonunda güya bir kurtarıcı edasıyla muhteşem Süleyman sahneye sürülmüştü. Daha sonra fena halde aldatıldığını fark eden bu aziz halkımız yıllarca da geliyor muhteşem Süleyman geliyor diye bağırdı.

Meğer 1980 ihtilaline hazırlandığımız o yıllarda da bir şekilde aldatılmışız, pirincimize benzeyen taşlara aldanmışız. Yıllar birbirini kovalarken 1980 ihtilalinin aktörleri “adaletsizlik olmasın diye” bir sağdan bir soldan gençleri darağacında sallandırarak sükuneti (!) sağladılar.

Ardından 12 Martlar, 27 Nisanlarla bir türlü adam (!) olmayan halkımız hizaya getirilmeye çalışılmıştır.

Darbeler ve muhtıralara karşı yenile yenile zafere odaklanan aziz milletimiz, ilk dik duruşu 27 Nisanda gerçekleştirmiştir. Ardından büyük mücadelelerle adım adım sokak savaşları gibi devletin işgal edilmiş kurumlarını yeniden fethederek yeni bir soluk, yeni bir Cumhuriyet kuruldu elhamdülillah.

Artık planlar emperyalistlerce yapılıp bu ülkede icraata dönüştürülemeyecekti. Bu aziz millet büyük bir sabır ve azimle devletin bütün kurumlarını bir bir millileştiriyordu.

Recep Tayip ERDOĞAN”ın liderliğinde seçkin bir kadro ülkemize yön veriyordu. IMF”ye olan borcumuz bitirilip bağımsızlığımızı kazanınca yatırımlar birden katlanıyor, eski korkular artık yaşanmıyordu. Ne var ki, düşman hiç pes etmiyordu. Kıyamete kadar da etmeyecekti. Çünkü bu bir Hak-Batıl Mücadelesi idi. Hoca kılıklı bir efsuncu saf Anadolu çocuklarının beyinlerini yıkayarak onları mankurtlaştırıyor ve yeni yeni tezgahlar tertipliyordu. Hamdolsun, 1980”li yıllardan itibaren Allahın yardımı ve iman ehli önderlerimiz vasıtasıyla biz bu tehlikeyi ilk fark edenlerden olduk.

Hayatımın hiçbir döneminde bu efsuncuya itibar etmedim. Zalimce üstüme saldırdılar. Camimi boykot ettiler, beni tehdit ettiler. Ardımda kıldıkları namazları güya kaza etmişler. Ama ne yazık ki birçok dindar kardeşimi ikna edemedim. Yoğun algı operasyonları karşısında en yakın dostlarım beni kıskançlıkla, olayı fark edememekle suçladılar. “Fetöyü 20 yıl sonra anlarsınız ama o gün bir kıymeti olmaz” diye bizi yıldırmaya çalıştılar.

Yılmadık elhamdülillah. 2000li yıllarla birlikte milletin kahramanı, ümmetin umudu olan Recep Tayyip ERDOĞANa inandık. Etrafında halkalandık. Zaten stajyerliğimizi Erbakan Hocamızın dergahında tamamladığımız için AK Partiye yabancı değildik.

Halk, asra yakın bir zulüm ve istibdattan sonra çok zor kavuştuğu AK Parti kadrolarına sahip çıktı. Ak Parti kısa sürede çok gelişti, büyüdü. Bu büyüme, içinde bazı mahsurları barındırıyordu. Hızlı büyüyen her şeyde olduğu gibi Ak Parti kadroları arasına da sel suyu karıştı. Daha önceki AP, ANAP ve koalisyon dönemlerinin dejenerasyonuna uğramış, kaşarlanmış kadroları Ak Partiye sızdılar. Davanın çilesini çekmemiş, benzin parasını cebinden ödeyerek omzundaki kaset çalarlarla köy köy dolaşmamış, dağ köylerinin tozlu yollarının tozunu yutmamış bir sürü beleşçi Ak Parti kadrolarına sızdı. Cumhurbaşkanımızın zaman zaman gösterebildiği hassasiyetlere rağmen bu adamlar bazen partinin en etkili organlarında boy gösterebildiler. Biz de sevindik, sayımız artıyor diye. Oysa kalitemiz azalıyordu hızlıca.

Ak Parti iktidarlarının getirdiği imkanlarla refah seviyesi yükselen, varlıklanan insanımız Ak Partinin en zayıf kaldığı eğitim ve öğretime hiç önem vermedi. Köklü müfredat değişiklikleri yapılamayan milli eğitimin ataleti de buna eklenince, yeni kurulan bazı vakıflar “biz Reisin talimatıyla hareket ediyoruz” diye caka satan kalitesiz adamlarla doldu.

Şimdi 2019a süratle yaklaşırken Cumhurbaşkanımızın “metal yorgunluk, değişim” gibi sözlerini ısrarla vurgulaması neyi anlatıyor dersiniz? Tehlikeyi önce Cumhurbaşkanımız gördü ve avazı çıktığı kadar sesleniyor. Duyabilene aşk olsun.

Maalesef Ak Parti merkez ve taşra teşkilatları hala açılışlar, abartılı etkinliklerle avunuyorlar. Çok acil İmam-Hatipler (hoca efendiler), öğretmenler ve bilhassa işçilerle salon toplantıları ve nutuklardan arındırılmış çokça dinleyip, azami not alıp az konuşulan ev toplantıları yapılmalı. Milletin nabzı tutulmalı. Ak Partinin getirdiği zenginlikler sebebiyle hak etmeyenlere savrulan kurum bütçeleri gözden geçirilmeli.

Basın kuruluşlarının koro halinde mevcut kurumları ve kurum amirlerini övgü yağmuruna tutmaları önlenmeli. Gazetecilik etiği diye bir şey var mı, Allah için, araşırılmalı. Başarılar ve başarısızlıklar dağıtılan veya dağıtılmayan paralarla ölçülmemeli.

Şehirlerin rüştünü ispat etmiş büyükleri olmalı ve Ak Parti acilen bu kanaat önderleriyle çok özel, dar çerçeveli toplantılar yapmalı.

Şaibeye bulaşmış, cemaziyel evvelinde FETÖ ile yolu kesişmiş kim varsa acilen teşkilatlardan ayıklanmalı.

Eğer bu tedbirler alınmazsa, korkarım Reisimizin ömrünü feda ettiği bu kutlu dava 2019da büyük bir sıkıntıyla karşılaşacaktır.

Dost acı söyler. Nasihati nimet olarak görenler, zaferin mutluluğunu hak edenlerdir.

Kalın sağlıcakla.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILARİHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
Kenan Ergün
KURBANLARIMIZI DEVLETİMİZE BAĞIŞLAYALIM. AMERİKAYA MİLYONLARCA TOKAT ATALIM.
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.