www.camises.com.tr

Diniajans.net

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
mülakaı-1
Bu haber 141927 kez okundu. | Kategori : DİYANET
Haberin Tarihi :   19 Temmuz 2016 - 21:16

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ TARİHİMİZİN EN ALÇAK ÖRGÜTLENMESİDİR, MÜSAMAHA GÖSTERİLMEMELİDİR

Büyüt
Küçült
FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ TARİHİMİZİN EN ALÇAK ÖRGÜTLENMESİDİR, MÜSAMAHA
KKTC Din Görevlileri Sendikası Başkanı Süleyman Çakır KKTC'de 20 Temmuz'da Kutlanan Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında,Türkiye'de cereyan eden “darbe girişimini” kınadı. Çakır mesajında, Türkiye'nin FETÖ/PDY terör örgütü tarafından içerisine düşürüldüğü durumdan üzüntü ve utanç duyduklarını belirterek, terörle, korku ve sindirmeyle, insanların vicdanlarını baskı altına almaya çalışanlara karşı sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz dedi.

KKTC Din Görevlileri Sendikası Başkanı Süleyman Çakır KKTC'de 20 Temmuz'da Kutlanan Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında,Türkiye'de cereyan eden  “darbe girişimini” kınadı. Çakır mesajında, Türkiye'nin FETÖ/PDY terör örgütü tarafından içerisine düşürüldüğü durumdan üzüntü ve utanç duyduklarını belirterek, terörle, korku ve sindirmeyle, insanların vicdanlarını baskı altına almaya çalışanlara karşı sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz dedi.

Çakır mesajında şunları söyledi:

İstanbul ve Ankara’da hafta sonu cereyan eden  “darbe girişimine”  karşı Din Görevlileri Sendikası olarak, dünyanın neresinde olursa olsun silahla, terörle, korku ve sindirmeyle, insanların vicdanlarını baskı altına almaya çalışanlara karşı tavrımızı en net şekilde ve yüksek perdeden dile getirdik.

Türkiye Cumhuriyeti halkının iradesini silah zoruyla gasp etme girişimine karşı çıktık, insan iradesinin zorbalıkla, baskı ve sindirme yoluyla ortadan kaldırılmasına rıza göstermedik, bundan sonrada göstermeyeceğiz. Bizim bu duruşumuzun kaynağını içgüdüsel anlık tepkiler değil, İslami, İnsani ve Milli kardeşlik hukuku oluşturmaktadır.  Bu böyle bilinmedir.

İlk açıklamamızda “Bir musibet, bin nasihatten iyidir” demiştik. Hiç şüphesiz Türkiye, yaşanan bu üzücü olaylardan birlik ve beraberliğini güçlendirerek, çürümüş halkaları yenileyerek çıkacaktır. Buna olan inancımızı tamdır.

Basına yansıyan haberlere göre Azerbaycan Televizyon ve Radyo Şurası, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen'le röportaj yayınlamaya hazırlanan ANS Televizyonu ve radyosunun yayınını “Devlet kuruluşlarını güç yoluyla devirmeyi, devletin bütünlüğünü ve ülkenin güvenliğini bozacak faaliyetleri yaymayı ve terörizme açık davet sayılabilecek yayınları yapmanın suç olduğu gerekçesiyle durdurdu. Söz konusu karanlık yapılanmaya karşı önlemlerin devam edeceği gelen bilgiler arasında.

Dünyanın hemen her ülkesini içine alan söz konusu suç yapılanmasının uzantılarının ülkemizde de yoğun faaliyet gösterdiği bilinen bir gerçektir. Bu yapılanmanın İmam Hatip Liselerini, İlahiyat Fakültelerini, Diyaneti, Din İşlerini ve bulunduğu ülkenin resmi dini kurumlarını “karanlık emelleri” önünde bir engel olarak gördükleri için, bugüne kadar çeşitli vesilelerle, basındaki tetikçileri (kalemşörleri) aracılığıyla yalan, dolan, iftira gibi her yolu mübah sayarak, sürekli hedef almışlardır. Amaca hizmet eden senaryolarla bu resmi yapıları imha etmeye, etkisiz hale getirmeye çalışmışlardır. Faaliyet gösterdikleri ülkelerin “resmi dini kurumlarına” karşı paralel bir yapı oluşturmuşlardır. Yapılanmalarının genel adı Hizmet’tir. Hizmet’e, Hizmet edecek sendikalarla, cemiyetlerle, derneklerle kamufle olmuş, içten içe toplumsal ve evrensel dirliği alttan altta kemirmeye devam etmişleridir. Amaçlarına hizmet edecek her türlü masumiyet maskesini takınmakta uzmanlaşmışlardır.

 

Bugüne kadar bu rollerini bazen gazeteci, bazen doktor, bazen öğretmen, bazen asker, bazen sağcı, bazen solcu, bazen dinci, bazen dinsiz, bazen Hristiyan bazen Yahudi, bazen imam bazen tüccar… Olarak en iyi şekilde oynamışlardır.

Bu denli karmaşık bir yapının öyle bir anda temizlenmesi mümkün gözükmemektedir. Türk Savaş Uçaklarına Türk Halkını, Meclisini bombalatan, Türk askerine, Türk halkına ateş açma emrini verebilecek kadar alçaklaşan, vicdanını kaybeden bir yapılanmayla karşı karşıyayız.

Şüphesiz ülkemiz de bu gelişmelerden gerekli sonuçları çıkaracaktır. Bu çerçevede ülkemizde kurumlar güçlendirilmeli, kamu kurumlarında, gazetelerde, TV ve sosyal ağlarda söz konusu karanlık faaliyetler tespit edilmeli, ciddiyetle ele alınmalıdır. Bütün bunlar yapılırken, hukukun dışına taşarak karanlık yeni bir illegal fiili bir durumun oluşmasına fırsat verilmemelidir. Edindiğimiz tecrübeler, gerici yobaz yapılanmanın bazen dini kostümle bazen de din adına her şeyi reddeden retorik söylemlerle ortaya çıkmaktadır. Nasıl çıkarsa çıksın hepsi de tehlikelidir ve ciddiyetle üzerine gidilmeli, sapmalar düzeltilmelidir.

Birkaç noktaya daha dikkat çekmek isterim. Bizim kültürümüzde Asker Ocağı eşittir Peygamber ocağıdır. Kültürümüzde böylesine kutsiyet yüklenen başka bir kurum yoktur. Türk Ordusu Türkiye’nin olduğu kadar bizimde özetimiz ve yegâne güvencemizdir.

Burada Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensuplarına sesleniyorum. Başınızı dik tutunuz. Boynunuzu asla eğmeyiniz. Tarihiniz şanla-şerefle doludur. Bundan sonra da bu milleti şanlı yolcuğunda geleceğe güvenle taşıyacak tek gücümüzsünüz. Bu necip milleti yok etmek, İslam dünyasında, Türk dünyasında oynanan kirli oyunu bozacak, kanlı elleri kıracak sizsiniz.  Her toplulukta sütü bozuklar, tarihin her döneminde olmuştur. Karanlık düşüncelerin maşası olmuş, bu kansızların vebali sizin omuzlarınızda değildir. Bu tür ihanet girişimleri Türk Milletiyle, göz bebeği olan ordusu arasında var olan ve kökleri asırlara uzanan sarsılmaz güveni bozamayacak, muhkem bağları asla koparamayacaktır. Türk Milletinin olduğu gibi, Kıbrıs Türkünün, Türk Dünyasının, İslam dünyasının ve mazlum milletlerin duası sizinledir. Bizlerde sizin duacınızız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bağrından çıktığınız bu Millet sapla samanı karıştırmayacak kadar engin feraset sahibidir. Metin olunuz, dik durunuz.

Ayrıca belirtmek isterim ki, sosyal ağlarda, gazetelerde ve Televizyon kanallarında bazı sorumsuz kişilerin yaşanan olayları bahane ederek tahrik edici, kaotik ortam amaçlayan paylaşımlara rastlanmakta, genelleyici, hakaret içerikli yazı ve yorumlar yer almaktadır. Böyle ayrıştırıcı dilden uzak durulması konusunda herkesin hassas olunması gerekir.

  Bu vesileyle, Halkımızın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı içtenlikle kutlar,  Türk Silahlı Kuvvetlerinin onurlu mensuplarına ve Türk halkına fedakârlıklarından dolayı teşekkür, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet dilerim. 

 

  Süleyman Çakır- Din Görevlileri Sendikası BaşkanıSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
İHBAR
YAZAR GİRİŞ
Son Yorumlar
mustafa unal
Arkandayiz.haklisin hocam
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Diniajans.net | http://diniajans.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
Diniajans Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir. Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.